Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Katalog stron > Sport i rekreacja > Kluby sportowe > BKS Stal Bielsko - Biała

BKS Stal Bielsko - Biała

Kategoria: Kluby sportowe

Dane teleadresowe:

Rychlińskiego 19
Bielsko - Biała 43-300
Telefon: (33) 497 52 63
Strona internetowa: www.bks.bielsko.pl

Opis:

BKS założono w 1922 roku dzięki inicjatywie mieszkańców i miłośników sportu w Białej Krakowskiej. Powstał na bazie Towarzystwa Sportowego "Szczerbiec", w którym głównie uprawiano turystykę, gimnastykę sportową na wzór wojskowy oraz ping - pong. W klubie, od początku, najważniejszą dyscypliną sportową była piłka nożna. Pierwsze sportowe kroki stawiano pod kierownictwem historycznego zarządu, na czele którego stanął Rudolf Kobiela, a jego zastępcą był Walerian Figiel.

Rozkwit sportu w bialskim klubie nastąpił na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Klubem oraz poszczególnymi sekcjami, w ramach sportu związkowego, zaczęły się opiekować bielskie zakłady przemysłu elektro - maszynowego. W szczytowym okresie w klubie działały 22 sekcje. W tym czasie, dzięki finansowej pomocy Befamy rozbudowano bazę sportową klubu. Przebudowano stadion przy ul. Żywieckiej i stworzono nowoczesny obiekt sportowy.

Na początku lat siedemdziesiątych opiekę nad klubem przejęła Fabryka Samochodów Małolitrażowych.
Owoce tego patronatu były wszechstronne. W sporcie klub odnosił duże sukcesy. Piłkarze awansowali do II ligi i grali w niej przez pięć lat do 1978 roku. Ponowny awans piłkarzy do II ligi miał miejsce w 1981 roku. Siatkarki w 1976 roku awansowały do I ligi i występują w niej do dzisiaj. W 1979 roku zdobyły puchar Polski. W tym czasie w BKS-ie pracowali doskonali szkoleniowcy: Antoni Piechniczek w piłce nożnej, Jerzy Matlak w piłce siatkowej kobiet, Włodzimierz Torbus w sekcji podnoszenia ciężarów, a Leszek Gracz w tenisie stołowym. Ten ostatni szkoleniowiec wychował olimpijczyka Piotra Molendę.

W latach dziewięćdziesiątych duże sukcesy na arenie krajowej i pomostach światowych odnosili również bialscy ciężarowcy i trójboiści. Do najlepszych należał Andrzej Stanaszek, wielokrotny mistrz i rekordzista świata. Jest on wychowankiem trenera Stanisław Mirochy.

Aktualnie w BKS działają cztery sekcje :
1. piłka siatkowa kobiet - I liga
2. piłka nożna - IV liga
3. tenis ziemny - zajmuje się głównie szkoleniem dzieci i młodzieży
4. podnoszenia ciężarów i trójboju siłowego

 

źródło: www.bks.bielsko.pl

Mapa:


bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wyszukiwarka
Słowo:
Miasto:

Dodaj wpis

Beskidia poleca


edycja wpisuPowiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość firm w katalogu:2673
BKS Stal, BKS, Bielsko - Biała, w Bielsku Białej, kluby sportowe, klub sportowy, ,Kluby sportowe,BKS Stal Bielsko - Biała katalog firm, katalog firm bielsko, baza firm bielsko, baza danych bielsko, największy katalog firm bielsko, dodaj firmę za darmo, darmowy katalog firm, najlepsze firmy z bielska, Bielsko-Biała, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko praca bielsko
Czas generowania strony: 0.79 s