Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Katalog stron > Sport i rekreacja > Kluby sportowe > Klub Sportowy BESKIDY

Klub Sportowy BESKIDY

Kategoria: Kluby sportowe

Dane teleadresowe:

Władysława Jagiełły 10
Bielsko - Biała 43-300
Telefon: 0 601 79 83 88
Strona internetowa: www.ksbeskidy.pl

Opis:

Klub Sportowy Beskidy, który początki swej działalności datuje na rok 2000, jest kontynuatorem chlubnych tradycji związanych z działalnością sekcji narciarskiej w jednej z najbardziej utytułowanych na Podbeskidziu organizacji sportowych- Bielsko-Bialskim Towarzystwie Sportowym. Gdy pod koniec lat dziewięćdziesiątych minionego już wieku na skutek problemów finansowych w zasłużonym dla naszego miasta klubie zapada decyzja o jego reorganizacji, z którą wiązać się miało rozwiązanie między innymi sekcji narciarskiej, grono zaangażowanych rodziców wraz z kadrą trenerską podejmuje decyzję o powołaniu Towarzystwa Sportowego Beskidy. Posunięcie to umożliwiło kontynuowanie pracy trenerskiej w grupie dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z narciarstwem.

Oprócz startów w Pucharze Polski zawodnicy naszego klubu rywalizują także w cyklu zawodów Beskidzkie Nadzieje organizowanych przez Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski, gdzie również zajmują czołowe miejsca .

W sezonie 2007/2008 siedziba klubu została przeniesiona z Żywca do Bielska-Białej, zmienił się także jego status, co spowodowało między innymi zmianę nazwy z Towarzystwa Sportowego na Klub Sportowy Beskidy.

Obecnie klub prężnie działa na terenie Bielska-Białej i okolic, zrzesza około trzydziestu zawodników oraz liczne grono zaangażowanych rodziców, którzy aktywnie uczestniczą w jego życiu.

KS Beskidy prowadzi działalność w zakresie:

# szkolenia narciarskiego obejmującego naukę jazdy na nartach, doskonalenie techniki, jazda sportowa na tyczkach
# dla wybitnie uzdolnionych szkolenie wyczynowe przygotowujące do rywalizacji sportowej rangi Pucharu Polski
# zajęć ogólnorozwojowych na sali gimnastycznej i w terenie przygotowujące dzieci do sezonu narciarskiego
# gimnastyki z elementami akrobatyki
# pływania – zajęcia odbywają się całorocznie raz w tygodniu na zarezerwowanym basenie w Kozach, prowadzimy naukę pływania oraz doskonalenie technik pływackich
# w okresie przygotowawczym i przejściowym zajęcia na rowerach, rolkach, wspinaczka sportowa, turystyka górska

źródło: www.ksbeskidy.pl

Mapa:


bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wyszukiwarka
Słowo:
Miasto:

Dodaj wpis

Beskidia poleca


edycja wpisuPowiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość firm w katalogu:2722
Klub Sportowy, beskidy, kluby sportowe, bielsko biała, narciarstwo, gimnastyka, pływanie, ,Kluby sportowe,Klub Sportowy BESKIDY katalog firm, katalog firm bielsko, baza firm bielsko, baza danych bielsko, największy katalog firm bielsko, dodaj firmę za darmo, darmowy katalog firm, najlepsze firmy z bielska, Bielsko-Biała, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko praca bielsko