Jesteś w > Katalog stron > Sport i rekreacja > Kluby sportowe > Klub sportowy "BUSHI"

Bielsko - Biała 43-300
Telefon: (33) 497 02 21
Telefon: 0 604 30 83 60

Opis:

Historia Klubu datowana jest od 1990 r. Powstanie Klubu zostało zainicjowane przez mistrzów Karate i Ju-jitsu . Pierwszym prezesem został wybrany Ryszard Król. Członkowie Klubu rozpoczęli trenować na hali sportowej Jednostki Wojskowej w Bielsku-Białej . rok później utworzono sekcję w Żywcu, a także w Skoczowie i Cieszynie. Następnie sekcja w Żywcu przejęła Wirginia Leśniak , a sekcja cieszyńska przeobraziła się w samodzielny klub karate prowadzony przez Wojciecha Fejdycha .

W ciągu siedmiu lat nasz Klub wziął udział w 82 zawodach ogólnokrajowych i międzynarodowych w tym sami zorganizowaliśmy 13 turniej zdobyliśmy 494 medali. Największym sukcesem było w roku 2000 na zaproszenie Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego Fu d o k a z Biłgoraju na IV Puchar Świata Karate Dzieci i Młodzieży, który odbył się w Zamościu gdzie Adrian Gęba la zajął 5 miejsce a Piotr Skarewicz zajął 6 miejsce w kata swoich kategoriach wiekowych. W tym samym roku na Mistrzostwach Polski w Karate Dzieci, Które odbyły się w Bielsku nasza zawodniczka Paulina Matuchin zdobyła 3 miejsce.

W rok później (2001r.) na zawodach, które odbyły się w Częstochowie o randze Międzynarodowej Piotr Skarewicz w kumite zdobył 2 miejsce a Adrian Gęba la 3 miejsce w kata. W roku 2002 na IX Mistrzostwa Dolnego Śląska Karate Dzieci i Modzieży Paulina Matuchin zdobyła 1 miejsce, Marta Borkowska zajęła 2 miejsce a Adrian Gęba la zajął 2 miejsce w konkurencji kata. W roku 2003 na X Mistrzostwa Dolnego Śląska Karate Dzieci i Młodzieży w konkurencji kata drużynowego w składzie Piotr Skarewicz, Krzysztof Luchowiec oraz Michał Hercyński zajeli 2 miejsce.Wtym samym roku nasz klub zorganizował pod patronatem Polskiego Związku Ju-Jitsu zawody pod nazwą I Puchar Kraju Dziedzi i Młodzieży w Ju-Jitsu na którym nasi zawodniczki i zawodnicy zajeli czołowe miejsca w konkurencji DUO SYSTEM(walka synchroniczna): Paulina Matuchin, Małgorzata Hrydzewicz, Piotr Skarewicz i Michał Herczyński zajeli 1 miejsca, a Justyna Kucharska, Marta Czerniak, Małgorzata Hrydzewicz , Marcin Duda, Michał Hrydzewicz ,Michał Hercyński, Wojciech Górowski oraz Jacek Szmidt zajeli 2 miejsca, a 3 miejsca zajeli Paulina Matuchin, Miłosz Wojarski, Krzysztof Luchowiec oraz Piotr Skarewicz.W roku 2004 na Pucharze Polski Juniorów w Ju-Jitsu w konkurencji DUO SYSTEM zawodnicy naszego klubu zajeli 1 miejsce: (Aleksandra Jamro, Michał Hrydzewicz) W tym samym roku na zawodach pod nazwą „Pierwsze Zabrzański Turniej Dzieci JUDO” zawodnik Wojciech Olma zajął 1 miejsce.

Nie tylko nasz Klub Sportowy brał w różnych turniejach lecz też robiliśmy na terenie Miasta Bielska-Białej pokazy oraz organizowaliśmy seminaria z różnymi Mistrzami(20) i tak że braliśmy udział organizowane przez inne kluby z Polski(9). W lecie lub w zimie jeździmy na obozy organizowane przez inne klub z Polski(7).

Klub nasz już od wielu lat organizuje Kursy Instruktora Sportu Części Ogólnej i Specjalistycznej na które co roku dostajemy zgodę wydaną przez były Urząd Kultury Fizycznej i Sportu z Warszawy oraz z Polskiego Związku Karate. Do roku 2004 przeprowadziliśmy 20 Kursów Instruktora Sportu Część Ogólna 300 absolwentów ukończyło w tym z naszego Klubu zdało 12 osób a w Części Specjalistycznej zostało przeprowadzonych 8 Kursów w tym przez Polski Związek Ju - Jitsu 1 Kurs w tym roku (2002r.) ukończyło 98 absolwentów w tym 8 z naszego Klubu. W tym samym roku Prezes K.S.BUSHI Pan Zbigniew Kowalski ukończył na AWF- e w Krakowie Trenera II Kl. w Ju – Jitsu.