Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Katalog stron > Sport i rekreacja > Kluby sportowe > Klub Sportowy "SPRINT"

Klub Sportowy "SPRINT"

Kategoria: Kluby sportowe

Dane teleadresowe:

Jaworzanska 120
Bielsko - Biała 43-300
Telefon: (33) 818 32 47
Strona internetowa: www.sprint.bielsko.pl

Opis:

W dniu 28.08.1987 z inicjatywy Wiktora Kałata Dyrektora Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej odbyło się zebranie założycielskie, na którym powołano Klub Sportowy "Sprint".

Budowę stadionu rozpoczęto w dniu 10.09.1986 r.

Stadion oddano do użytku w przeddzień Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów 23-26.07.1987 r. W zawodach tych wystartowało wielu późniejszych reprezentantów kraju, w tym: Artur Partyka ŁKS Łódź skok wzwyż 216 cm I miejsce i Robert Korzeniowski MKS Tarnobrzeg chód 10 km.

W 1992 r. klub awansował do II ligi seniorów, gdzie startował do 1994 r. Ponownie klub znalazł się w II lidze w 1998 r., startując w niej do dnia dzisiejszego. Do kadry narodowej juniorów na mecze międzypaństwowe powoływani byli: Bogdan Karkoszka,, Małgorzata Kawulok, Magdalena Ruśniok, Katarzyna Dobija, Tomasz Pieńkowski, Teresa Dobija, Waldemar Kliś, Magdalena Kocima, Handzlik Paulina.

Od 2002 roku Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Beskidianathletic, na którym startują medaliści olimpiad, mistrzostw świata i Europy oraz zawodnicy z takich państw jak: Arabia Saudyjska, USA, Nowa Zelandia, Brazylia, Kenia, Portugalia, Łotwa, Litwa, Ukraina, Białoruś, Czechy, Słowacja, Węgry, Belgia, Niemcy, Dania, Nigeria i Rosja.

Klub Sportowy "Sprint" współpracuje z niemieckim klubem VFL-Wolfsburg z Wolfsburga, belgijskim RCT Tienen .Zawodnicy obu klubów odwiedzają się na zasadach współpracy miast partnerskich Bielska-Białej. Wizyty są połączone udziałem w zawodach sportowych i zwiedzaniem atrakcji turystycznych poszczególnych miast i okolic.

W 2005 roku klub nawiązał współpracę z włoskim klubem lekkoatletycznym Libertas Majano

Od roku 2004 klub Sportowy Sprint jest organizacją pożytku publicznego.

 

 

źródło: www.sprint.bielsko.pl

 

 

Mapa:


bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wyszukiwarka
Słowo:
Miasto:

Dodaj wpis

Beskidia poleca


edycja wpisuPowiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość firm w katalogu:2722
Klub Sportowy, sprint, kluby sportowe, lekkoatletyka, bielsko biała, w bielsku białej, ,Kluby sportowe,Klub Sportowy "SPRINT" katalog firm, katalog firm bielsko, baza firm bielsko, baza danych bielsko, największy katalog firm bielsko, dodaj firmę za darmo, darmowy katalog firm, najlepsze firmy z bielska, Bielsko-Biała, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko praca bielsko
Czas generowania strony: 0.67 s