Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Katalog stron > Turystyka > Schroniska > Schronisko Górskie PTTK Klimczok

Schronisko Górskie PTTK Klimczok

Kategoria: Schroniska

Dane teleadresowe:

Klimczok -
Bielsko - Biała 43-309
Telefon: (33) 814 52 88
Strona internetowa: www.schroniskoklimczok.com.pl

Opis:

Informacje ogólne

Schronisko położone jest na wysokości 1034 m n.p.m. Oferuje 50 miejsc noclegowych w 10 pokojach 2,3,4,5 i 6-cio osobowych z łazienkami. Obiekt znajduje się w pobliżu wyciągu narciarskiego, w okolicach można zwiedzać jaskinię na Trzech Kopcach, ruiny schroniska na Magurze. Innym walorem tego miejsca jest położenie w bliskiej odległości od czterech innych schronisk- na Dębowcu, na Koziej Górce, na Szyndzielni, na Błatniej, a także dwóch obiektów turystycznych- Rancza pod Błatnią ze stadniną koni oraz Chaty Wuja Toma z wypożyczalnią czterokołowców. Obok schroniska znajduje się stacja ratownicza GOPR, w której jest 15 miejsc noclegowych. Obecność ratownika na stoku zapewnia komfort i bezpieczeństwo.


Oferta schroniska

- organizacja białych i zielonych szkół
- organizacja kuligów
- organizacja imprez typu półmetki, studniówki, bale sylwestrowe i andrzejkowe
- domowa kuchnia
- sklep z pamiątkami
- odkryty basen działający w okresie letnim
- boisko do siatkówki - stoły pingpongowe
- możliwość organizowania ognisk
- ścianka wspinaczkowa
- plac zabaw

Historia

Schronisko znajduje się na wysokości 1034 m n.p.m. Niektóre źródła podają, iż na Klimczoku już w 1841 roku znajdowała sie niewielka chatka turystyczna. Pierwsze drewniane schronisko powstało w 1872 roku, a nazywane było Klementynówka, ze względu na nazwisko ówczesnej jego właścicielki- Klementyny von Primavesi. Służyło ono głównie myśliwym, jako schronienie w trakcie polowań. W 1893 roku schronisko przejęła niemiecka organizacja turystyczna „Beskidenverein”. Obiekt został przez nią rozbudowany w latach 1894-1895, ale niestety budynek spłonął w 1895 roku w czasie jego otwarcia. Kolejne otwarcie odbudowanego schroniska miało miejsce w maju 1897 roku. Pożary dotykały obiekt jeszcze dwukrotnie w 1910 i 1913 roku. W 1914 postawiono na jego miejscu nowy, kamienny budynek, który funkcjonuje do dziś. Po zakończeniu wojny schronisko przejęło PTT, a w 1950 roku PTTK. W 2000 roku miał miejsce jeden z najważniejszych remontów, dzięki któremu schronisko posiada standard hotelowy.


Dojście

  • z górnej stacji kolejki na Szyndzielni (szlak żółty; 45 minut)
  • Wilkowice Bystra - Przełęcz Sidło (szlak niebieski; 2 h 15 minut)
  • Bystra Śląska – Przełęcz Kołowrót (szlak zielony; 2 h 45 minut)
  • Mikuszowice Śląskie - Przełęcz Sidło (szlak czerwony; 3 godziny)
  • Szyndzielnia – Przełęcz Sidło (szlak czerwony; 1 godzina)

Zdjęcia:

Mapa:


bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wyszukiwarka
Słowo:
Miasto:

Dodaj wpis

Beskidia poleca


edycja wpisuPowiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość firm w katalogu:2711
schronisko PTTK Klimczok, schronisko na Klimczoku, schroniska PTTK, Bielsko - Biała, Beskidenverein, schroniska, schronisko Górskie PTTK Klimczok, schronisko, schroniska w Beskidzie Śląskim, Beskid Śląski, Beskidy katalog firm, katalog firm bielsko, baza firm bielsko, baza danych bielsko, największy katalog firm bielsko, dodaj firmę za darmo, darmowy katalog firm, najlepsze firmy z bielska, Bielsko-Biała, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko praca bielsko
Czas generowania strony: 0.661 s