Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Katalog stron > Produkcja > Produkcja art. spożywczych > Spółdzienia Bystrzanka

Spółdzienia Bystrzanka

Dane teleadresowe:

Boczna 2
Bystra 43-360
Telefon: (33) 817 12 44
Telefon: (33) 817 12 95
Telefon: (33) 817 12 65
Strona internetowa: www.bystrzanka.com.pl

Oddziały firmy:

Wytwórnia Napojów Gazowanych „Bystrzanka”
Bystra, ul. Juliana Fałata 158
tel. (033) 817 13 01, tel./fax (033) 817 12 17
e-mail: wng@bystrzanka.com.pl

Placówki handlowe:

PH „Rogacz” – Wilkowice, ul. Wyzwolenia 76
PH „Rywal” – Bystra, ul. Szczyrkowska 58
Supermarket – Bystra, ul. Klimczoka 105
SAM 2 – Wilkowice, ul. Wyzwolenia 138
SAM 3 – Meszna, ul. Handlowa 23
SAM 4 – Meszna, ul. Orczykowa 6
SAM 5 – Wilkowice, ul. Wyzwolenia 196

Opis:

Bystra znana jest ze swoich walorów uzdrowiskowych. Leczył się tutaj Ignacy Daszyński, mieszkał malarz Julian Fałat, a jego willa często gościła artystów z Małopolski. Spółdzielnia „Bystrzanka” swoją działalność rozpoczęła w 1946 r. jako Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Bystra-Wilkowice i chociaż przechodziła różne reorganizacje, to z roku na rok wzbogacała swoją bazę materialną. Zarząd spółdzielni w 1954 r. podjął decyzję o utworzeniu rozlewni piwa i wytwórni wód gazowanych.
Lata 1956-1969 to systematyczna modernizacja zakładu: adaptacja pomieszczeń do produkcji i magazynowania wyrobów, zakup nowych maszyn i rozbudowa linii rozlewniczej, przyłączenie wody ze źródła „Hania” oraz zwiększenie zatrudnienia. W 1967 r. rozpoczęto produkcję wody stołowej, którą od nazwy miejscowości nazwano „Bystrzanka”. Dwa lata później zakupiony został teren pod budowę nowej rozlewni, na którym znajdowało się źródło „Hania” oraz linia rozlewnicza i urządzenia pomocnicze. Nowy zakład rozpoczął produkcję 1 sierpnia 1974 r. Rozlewnia w 1983 r. zajęła III miejsce w konkursie „Najlepsza Rozlewnia Wody Stołowej”, a kolejne lata to okres zmian i modernizacji zakładu, poszerzania asortymentu wód, zmian wizerunku produktu oraz poszukiwań nowych rynków zbytu.
Od czerwca 2000 r. zakład nosi nazwę identyfikującą się z głównym produktem – Spółdzielnia „Bystrzanka”.
Firmą od 1995 r. zarządza prezes Zarządu, dyrektor Spółdzielni – Jan Kowalski.

Naturalna woda źródlana „Bystrzanka” wydobywana jest ze źródła „Hania” znajdującego się w północno-zachodniej części Bystrej, na południowym stoku Koziej Góry i krawędzi doliny rzecznej Białki. Źródło wypływa samoczynnie ze zbocza Koziej Góry, na wysokości około 486 m n.p.m. Pobór wody ze źródła „Hania” kształtuje się na poziomie 2,5 m³/godzinę. Źródło „Hania” znajduje się około 100 m na północny – zachód od Wytwórni Napojów Gazowanych „Bystrzanka”.

Woda ze źródła „Hania” została zaklasyfikowana na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie naturalnych wód mineralnych, naturalnych wód źródlanych i wód stołowych (Dz. Ustaw z dnia 28 maja 2004 r.), jako naturalna woda źródlana, tj. woda pochodząca z udokumentowanych zasobów podziemnych, wydobywana jednym lub kilkoma otworami naturalnymi lub wierconymi, pierwotnie czysta pod względem chemicznym i mikrobiologicznym, nie różniąca się właściwościami i składem mineralnym od wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Naturalna woda źródlana „Bystrzanka” to woda niskozmineralizowana i niskosodowa. Suma składników stałych: 268,6 mg/dm³ ( dane na podstawie wyników badań zawartych w Dużej analizie fizykochemicznej wody ze źródła „Hania” z dnia 30.06.2008 r.)
Naturalna woda źródlana „Bystrzanka” produkowana jest jako woda gazowana (wysokonasycona dwutlenkiem węgla - powyżej 4000 mg/dm³ CO2) oraz woda niegazowana.

Zdjęcia:


bladzmiana

Komentarze

Zapytanie
Data: 2020-05-08 Autor: nie zarejestrowany ~Mototechnika - Jasienica
Dzień dobry. Jesteśmy firmą z siedzibą w Jasienicy. Chcemy zapytać, w której hurtowni jak najbliżej nas można zakupić wodę gazowaną Bystrzanka w szklanych butelkach 0,33 l. w butelkach starego typu. Proszę o informację. Ewa Staniek

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wyszukiwarka
Słowo:
Miasto:

Dodaj wpis

Beskidia poleca


edycja wpisuPowiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość firm w katalogu:2711
Bystrzanka, Spółdzielnia Bystrzanka, Bystra, woda mineralna, Bystra koło Bielska-Białej, ,Produkcja art. spożywczych,Sklepy spożywcze,Spółdzienia Bystrzanka katalog firm, katalog firm bielsko, baza firm bielsko, baza danych bielsko, największy katalog firm bielsko, dodaj firmę za darmo, darmowy katalog firm, najlepsze firmy z bielska, Bielsko-Biała, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko praca bielsko
Czas generowania strony: 0.816 s