Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Katalog stron > Sport i rekreacja > Kluby sportowe > Ludowy Klub Sportowy "Przełom" Kaniów

Ludowy Klub Sportowy "Przełom" Kaniów

Kategoria: Kluby sportowe

Dane teleadresowe:

Batalionów Chłopskich 23
Kaniów 43-512
Telefon: -----
Strona internetowa: www.przelom-kaniow.info

Opis:

W 2004 roku klub nasz obchodził 55 lecie swojego istnienia, ale początki sportu w Kaniowie są o wiele starsze.
Z relacji najstarszych mieszkańców Kaniowa wynika że już w 1928 roku na naszym terenie powołana została organizacja Oświatowe Towarzystwo Uniwersytetów Robotniczych, które posiadało takie sekcje jak: lekkoatletyczną, gimnastyczną, i piłki nożnej.

Pierwsze boisko powstało na dzierżawionych łąkach w pobliżu stawu obok potoku młyńskie. Były to tereny bardzo podmokłe i w czasie deszczów boisko było zalewane.

Działania wojenne przerwały działalność klubu, ale z inicjatywy garstki ludzi już w marcu 1945 roku reaktywowano Robotniczy Klub Sportowy zarejestrowany w podokręgu Bielsko-Biała a w następnym roku przystąpiono do rozgrywek. RKS Kaniów przydzielony został do klasy „B” grupy Biała-Oświęcim. W tym czasie również powstało nowe boisko na tzw. Strumieńcu, a obok niego barak z szatnią dla zawodników. W latach 1946-1948 Klub przechodził różne reorganizacje i przynależności.

Podjęto także w tym czasie starania o nowy grunt przeznaczony pod budowę boiska z terenów Gminnych, wtedy to Urząd Gminy przekazał tereny pod budowę i niezwłocznie przystąpiono do prac.

Oficjalnego otwarcia boiska dokonano w 1949 roku i w tym samym czasie zarejestrowano Klub pod nazwą Ludowy Zespół Sportowy Kaniów, który został zgłoszony do rozgrywek klasy „C”. W okresie 1955-1957 szkoleniowcem drużyny seniorów był Emil Buchta ówcześnie czynny zawodnik Czechowickiej "Stali". Po kilkunastu latach Klub uzyskał awans do klasy”B”. Potrzeba było następnie sporo czasu aby uzyskać następny awans i tak od 1990 roku klub rozgrywał mecze w klasie”A” podokręgu Tychy, przyjmując w między czasie nazwę od patronackiego zakładu jakim była Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Przełom” w Kaniowie.

Ambicjami Zarządu i kibiców było oczywiście zbudowanie zespołu, który mógłby zagrać o klasę wyżej i taka okazja się nadarzyła. Zespół pod wodzą doświadczonego trenera zdołał uzyskać kolejny awans a wszystko to miało miejsce w 50 rocznicę powstania klubu tzn. 1999 roku. Przygoda ta trwała jednak tylko dwa lata i tak w 2001 roku ponownie klub zasilił szeregi „A” klasy ale już nowych strukturach organizacyjnych bo w Beskidzkim Okręgowym Związku Piłki Nożnej , który to powstał po reorganizacji PZPN.

Żeby tradycji stało się zadość, to w roku 2004 na jubileusz 55-lecia klubu ponownie uzyskano awans do Klasy Okręgowej. Obecnie seniorzy Kaniowa występują w bielskiej "A" klasie.

Należy w tym miejscu zaznaczyć że klub to nie tylko piłka nożna ale także inne dyscypliny takie jak: szachowa, artystyczna, lekkoatletyczna oraz kajakowa , która to najbardziej rozsławiła nasz klub. Zawodnicy tej sekcji zdobyli wiele tytułów mistrzów Polski jak również niektórzy startowali na zawodach mistrzostw Europy i Świata - należy wspomnieć iż pod koniec lat dziewięćdziesiątych sekcja ta wystąpiła ze struktur klubu.

W ostatnich latach została przeprowadzony kapitalny remont płyty boiska wraz dobudowaniem pomieszczeń szatni i zaplecza gospodarczego.

źródło: www.przelom-kaniow.info


bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wyszukiwarka
Słowo:
Miasto:

Dodaj wpis

Beskidia poleca


edycja wpisuPowiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość firm w katalogu:2710
Ludowy Klub Sportowy, LKS, Przełom, Kaniów, LKS Kaniów, klub sportowy, kluby sportowe, ,Kluby sportowe, Ludowy Klub Sportowy "Przełom" Kaniów katalog firm, katalog firm bielsko, baza firm bielsko, baza danych bielsko, największy katalog firm bielsko, dodaj firmę za darmo, darmowy katalog firm, najlepsze firmy z bielska, Bielsko-Biała, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko praca bielsko
Czas generowania strony: 0.71 s