Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Katalog stron > Edukacja > Kursy i szkolenia > Kursy Paralotniarstwa Alti

Kursy Paralotniarstwa Alti

Dane teleadresowe:

Isepnicka 29
Międzybrodzie 34-315
Telefon: 601513015
Telefon: 501526588

Opis:

Szkoła Paralotniowa "ALTI" powstała w 1994 roku w Międzybrodziu Żywieckim. Teren ten jest znanym od czasów międzywojennych szybowiskiem, gdzie piloci z całego kraju i z zagranicy przyjeżdżali, aby doskonalić swoje umiejętności w lotach górskich. Znakomite warunki do uprawiania sportów szybowcowych, lotniarstwa i paralotniarstwa oraz piękne usytuowanie na zboczach góry Żar (761 m n.p.m.) nad zbiornikami Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego zapewniają miłośnikom lotów niezapomniane wrażenia.

Jedną z głównych działalności szkoły są szkolenia podstawowe - Etap I. Instruktorzy z zaangażowaniem pomagają kursantom spełniać marzenia o lataniu i odczuwają satysfakcję mogąc dawać innym niecodzienne wrażenia i wprowadzać ich w świat podniebnej radości. Dla przyszłych adeptów paralotniarstwa niebagatelne znaczenie ma to, że szkolenie odbywa się w terenie górskim, w którym warunki pogodowe zdecydowanie odbiegają od warunków z jakimi można się spotkać na nizinach. Zajęcia praktyczne na stoku oraz wykłady z zakresu sprzętu i wyposażenia oraz nietypowych sytuacji w locie prowadzą doświadczeni piloci i instruktorzy: Wojtek Dudek oraz Tamara Dudek. Z pozostałymi przedmiotami teoretycznymi zapoznają uczniów wykwalifikowani instruktorzy szybowcowi.

Szkolenie Etapu I trwa pięć dni i jest bramą wyjściową do zdobycia Świadectwa Kwalifikacji - państwowego dokumentu pilota paralotniowego. Paralotniarstwo jest sportem dla każdego, nie są wymagane badania lekarskie, a wbrew pozorom nie jest to sport niebezpieczny. Niebezpieczna może być tylko ludzka głupota i brak logicznego myślenia i odpowiedzialności. Dlatego w naszej szkole staramy się nie tylko uczyć jak startować, latać i czerpać z tego wiele przyjemności oraz jak lądować, ale przede wszystkim, jak to robić bezpiecznie.

 

bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wyszukiwarka
Słowo:
Miasto:

Dodaj wpis

Beskidia poleca


edycja wpisuPowiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość firm w katalogu:2704
Paralotniarstwo Alti, Kursy i szkolenia, Alti Międzybrodzie, katalog firm, katalog firm bielsko, baza firm bielsko, baza danych bielsko, największy katalog firm bielsko, dodaj firmę za darmo, darmowy katalog firm, najlepsze firmy z bielska, Bielsko-Biała, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko praca bielsko
Czas generowania strony: 0.697 s