Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Katalog stron > Transport > Komunikacja autobusowa > "Transkom" Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Komunikacyjne

"Transkom" Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Komunikacyjne

Dane teleadresowe:

Ciężarowa 41
Skoczów
Telefon: (0-33) 853-29-28
Fax: (0-33) 853-29-12
Strona internetowa: www.transkom.pl

Opis:

 

"Transkom" jest pierwszą spółką pracowniczą wywodzącą się z terenowej placówki PKS-u. Dzięki głębokiej racjonalizacji zatrudnienia i ciągłemu inwestowaniu wypracowanych zysków, działająca od 1 września 1991roku prywatna spółka, dorobiła się własnej 1,5 ha zajezdni i dworca autobusowego w Skoczowie. Transkom stale modernizuje posiadany tabor i zaplecze techniczne. Spółka zajmuje się głównie autobusową komunikacją pasażerską, ale około 15% działalności stanowią nadal przewozy ładunków. Wśród niespełna 40 posiadanych autobusów przeważają Autosany ale są również nowe, komfortowe autokary turystyczne:2 Neoplany N 316 SHD i Cezar A404T na podwoziu Mercedesa oraz klimatyzowany Autosan LIDER i Solbus C10,5. Spółka Transkom obsługuje 30 lokalnych linii autobusowych (od kilku do 50 km) w tym z Cieszyna do Brennej, Bielska-Białej i Skoczowa, ze Skoczowa do Wisły, Ustronia Zawodzia, Strumienia, Dębowca, Pierśca i Goleszowa.
Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy autobusów Transkom można znaleźć w rozkładzie jazdy on.line na naszej stronie internetowej, a również w serwisie PIGTSiS "Ogólnopolski rozkład jazdy", ewentualnie pod adresem www.rozklady.com.pl
Na ponad 2,6 mln przewożonych rocznie pasażerów, 1,3 mln stanowi młodzież szkolna (bilety szkolne) a 0,3 mln to pasażerowie z biletami miesięcznymi.


Spółka posiada koncesje na przewozy międzynarodowe na siedem autokarów.
Poza autobusami spółka dysponuje również ciągnikami siodłowymi głównie IVECO, a ostatnio zaczeła inwestować w specjalistyczny sprzęt do przewozów komunalnych (samochód Mercedes Actros z urządzeniem hakowym do załadunku kontenerów oraz Renault Kerax).

W 2003 roku firma otwarła własne biuro podróży mieszczące się na dworcu autobusowym, które oferuje wycieczki, wczasy i kolonie oraz prowadzi sprzedaż biletów w przewozach autokarowych i lotniczych.

W latach 2002-2006 cztery razy pod rząd spółka otrzymała tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez dziennik "Puls Biznesu" potwierdzający przynależność do klubu najdynamiczniej rozwijających się firm.

Transkom zatrudnia przeciętnie 120 pracowników, z czego połowa to kierowcy, głównie autobusowi. Roczne obroty spółki systematycznie rosną i w jubileuszowym 2001roku przekroczyły 10 mln złotych.

 

Mapa:


bladzmiana

Komentarze

Przestrzegania rozkładu jazdy
Data: 2010-07-05 Autor: nie zarejestrowany ~Ryszard Kozdrowiecki
W dniu 3-07-2010 o godzinie 13,38 przybyłem na przystanek Skoczów Górny Bór chcąc jechać do Brennej autobusem z godziny 13:42. Gdy z przystanku odjechał autobus do Bielska Białej zapytałem stojącą podróżną na przystanku czy jechał autobus do Brennej?. Odpowiedziała, że już pojechał. Było to, co najmie 4 minuty szybciej. Gdy przyszedłem na dworzec autobusowy o wcześniejszym odjeździe autobusu poinformowałem dyżurnego ruchu. W tedy dowiedziałem się, że na przystanek należy przychodzić 5 minut szybciej a przebywający w pomieszczeniu kierowca autobusu nr rej SCI 45NA stwierdził, wprost, że ja jestem aptekarzem. Na tablicy brak jest takiej informacji, że rozkład jazdy jest tylko informacyjny. Proszę o udzielenie odpowiedzi, jaka rolę spełnia rozkład jazdy? i czy w ogóle spełnia?. Z poważaniem Ryszard Kozdrowiecki.
odjazd
Data: 2010-08-05 Autor: nie zarejestrowany ~utopiec
Dyżurny ruchu miał racje. Na przystanek powinno się przyjść z 5-cio minutowym wyprzedzeniem. Inna sprawa że z przystanku Górny Bór w kierunku Brennej autobusy zawsze odjeżdżają przed czasem.
Gdzie jest rozkład jazdy autobusów na Państwa stronie?
Data: 2010-09-30 Autor: nie zarejestrowany ~Maciaszczyk Grażyna
Znajduję rozkłady jazdy z całej Polski ale ze skoczowskiego dworca nie mogę znaleźć-co jest grane taka informacja powinna być na głównym miejscy!!!

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wyszukiwarka
Słowo:
Miasto:

Dodaj wpis

Beskidia poleca


edycja wpisuPowiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość firm w katalogu:2704
"Transkom" Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, PRZEWOZY MIĘDZYNARODOWE WYNAJEM AUTOKARY, TRANSPORT, USŁUGI, BIURO PODRÓŻY, BIURO PODRÓŻY, USŁUGI, TRANSPORT, katalog firm, katalog firm bielsko, baza firm bielsko, baza danych bielsko, największy katalog firm bielsko, dodaj firmę za darmo, darmowy katalog firm, najlepsze firmy z bielska, Bielsko-Biała, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko praca bielsko
Czas generowania strony: 0.648 s