Słowo (np. pizza):
Miasto:

Jesteś w > Katalog stron > Sport i rekreacja > Kluby sportowe > Wisła Ustronianka

Wisła Ustronianka

Kategoria: Kluby sportowe

Dane teleadresowe:

Wyzwolenia 67
Wisła 43-460
Telefon: -----
Strona internetowa: www.wisla.ustronianka.pl

Opis:

Przełomową datą dla Klubu z Wisły był dzień 7 kwietnia 1957 r., kiedy to Koło Sportowe uzyskało osobowość prawną i zmieniło nazwę na Klub Sportowy "Wisła-Start" w Wiśle. W momencie powołania, klub posiadał 3 sekcje sportowe: narciarską, piłki nożnej i piłki siatkowej. Finansowanie klubu przejęła Rada Główna "Start" w Warszawie, przekazując dotacje docelowe na narciarstwo, zaś Rada Wojewódzka "Start" w Katowicach finansowała pozostałe sekcje i wspomagała sport masowy.
KS "Wisła-Start" borykał się ciągle z kłopotami lokalowymi. Korzystano z jednego pomieszczenia biurowego i magazynu sprzętu sportowego w Ośrodku Sportowym "Start". W 1975 r. władze miasta Wisły w ramach podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu telewizyjnego Banku Miast, przekazały klubowi część terenu ośrodka sportowo-rekreacyjnego w Jonidle z przeznaczeniem pod budowę pawilonu klubowego.
W 1982 r. zapoczątkowana została własna działalność gospodarcza poprzez utworzenie brygad remontowo-budowlanych. Zysk wypracowany z działalności gospodarczej w większości przeznaczony został na zagospodarowanie Jonidła i budowę pawilonu. Taka sytuacja trwała do końca 1989 r., kiedy to przepisy podatkowe oraz sytuacja na rynku pracy zmusiła klub do zaniechania tej działalności.
W tym czasie działacze klubu zostali zmuszeni również do podjęcia decyzji o wystąpieniu ze struktur Zrzeszenia Sportowego "Start" i przekształcenia KS-u w klub środowiskowy. W związku z tym przyjęto nazwę Klub Sportowy "Wisła" w Wiśle.
Ścisłe związane się z miastem stworzyło możliwość przejęcia parkingów i targowiska miejskiego, dzięki czemu poprawiła się sytuacja finansowa klubu. 1 października 2001 r. zarząd klubu podpisał umowę z Wytwórnią Wód Mineralnych "Ustronianka", która objęła sponsoringiem sekcję narciarską. 14 marca 2003 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Klubu podjęło uchwałę o zmianie nazwy na Klub Sportowy "Wisła - Ustronianka" w Wiśle.

W Klubie Sportowym Wisła Ustronianka działają obecnie na nastepujace skecje:

- sekcja skoków narciarskich i kombinacji alpejskich

- sekcja biegów narciarskich

- sekcja alpejska

- sekcja piłki nożnej

- sekcja zjazdu rowerowego

 

Mapa:


bladzmiana

Dodaj swój komentarz :

Temat:
Autor:
e-mail:
Wiadomość:
Wyszukiwarka
Słowo:
Miasto:

Dodaj wpis

Beskidia poleca


edycja wpisuPowiadom mnie o nowościach:
Statystyka
Ilość firm w katalogu:2669
wisła ustronianka, klub sportowy, kluby sportowe, wisła, sekcja zjazdu rowerowego, sekcja piłki nożnej, sekcja alpejska, sekcja biegów narciarskich, sekcja skoków narciarskich, sekcja kombinacji alpejskich, ,Kluby sportowe,Wisła Ustronianka katalog firm, katalog firm bielsko, baza firm bielsko, baza danych bielsko, największy katalog firm bielsko, dodaj firmę za darmo, darmowy katalog firm, najlepsze firmy z bielska, Bielsko-Biała, angielski bielsko, szkoły językowe bielsko praca bielsko
Czas generowania strony: 0.773 s